Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie organizuje 25 września 2014 r. szkolenie
na temat
Nowelizacja Prawa zamówień publicznych, które odbędzie się w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (Lublin, ul. Spokojna 4).

Wykład poprowadzi p. Krzysztof Puchacz – prawnik, specjalista z zakresu finansów publicznych, kontroli zarządczej, zamówień publicznych oraz odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych; były wieloletni pracownik RIO w Lublinie; akredytowany Ekspert ©KFE (Akredytacja nr 0146/EKFE/12/2011); ceniony trener prowadzący ok. 1000 godzin szkoleń rocznie, w tym m.in. dla Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sprawiedliwości, Regionalnych Izb Obrachunkowych, Komendy Głównej Policji; autor wielu artykułów w prasie fachowej oraz publikacji książkowych.

Początek szkolenia o godz. 1000.

 

W dniu 29 sierpnia 2014 r. została uchwalona ustawa o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych, wprowadzająca do systemu zamówień publicznych zmiany dotyczące:

·         zamówień na usługi niepriorytetowe o wartości poniżej progów unijnych;

·         przesłanek wykluczenia nierzetelnych wykonawców z udziału w postępowaniu;

·         skutków powoływania się na zasoby podmiotów trzecich;

·         możliwości określenia przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę;

·         przesłanek zatrzymania wadium na skutek nieuzupełnienia dokumentów w postępowaniu;

·         obowiązku stosowania pozacenowych kryteriów oceny ofert;

·         sposobu prowadzenia postępowania w celu ustalenia rażąco niskiej ceny.

Celem szkolenia jest praktyczne omówienie konsekwencji zmian dla zamawiających.

 

Szczegółowy program szkolenia:

 

1.       Zmiany w zakresie postępowania na usługi niepriorytetowe o wartości poniżej progów unijnych (wyłączenie obowiązku przeprowadzania przetargu nieograniczonego).

2.       Zmiany w zakresie ujawniania tajemnicy przedsiębiorstwa (wskazanie wykonawcy jako strony na której spoczywa ciężar udowodnienia tajemnicy przedsiębiorstwa).

3.       Wyeliminowanie dotychczasowych przesłanek wykluczenia wykonawcy związanych z nierzetelnym wykonywaniem zamówień i zastąpienie ich fakultatywną przesłanką wykluczenia wykonawcy, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, pod warunkiem, że zamawiający przewidział taką przesłankę wykluczenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

4.       Zmiany w zakresie dotyczącym powoływania się na zasoby podmiotów trzecich
w zakresie możliwości powoływania się przez wykonawcę na potencjał ekonomiczny innego podmiotu oraz przewidzenie odpowiedzialności solidarnej wykonawcy oraz podmiotu udostępniającego zasoby w przypadku wystąpienia szkody zamawiającego
z przyczyny zawinionego nieudostępnienia zasobów przez ten podmiot.

5.       Wprowadzenie możliwości określenia przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane lub usługi, jeżeli jest to uzasadnione przedmiotem tych czynności.

6.       Zmiany w zakresie zatrzymania wadium m.in. służące ograniczeniu możliwości zatrzymania wadium wyłącznie do tych wykonawców, którzy nie uzupełnili dokumentów w odpowiedzi na wezwanie zamawiającego, co skutkowało brakiem możliwości wybrania oferty.

7.       Wprowadzenie obowiązku stosowania kryteriów pozacenowych.

Modyfikacje zasad ustalania rażąco niskiej ceny (wskaźnik procentowy wyznaczający granice rażąco niskiej ceny).

 

 

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata 250 zł/za osobę na bankowy rachunek dochodów Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie w NBP O/o Lublin
Nr 06101013390043982231000000 do 19 września 2014 r.

Wszelkie pytania w sprawie szkolenia proszę kierować do p. Barbary Popek,
tel. (081) 534 07 85 w. 22.

 

Zainteresowanych pracowników samorządowych zapraszam do udziału w szkoleniu.